14 فکت درباره ی زنبور عسل
ژانویه 24, 2019
مقایسه ی عسل و شکر
فوریه 5, 2019

دیابت و مصرف عسل

رژیم غذایی کسانی که مبتلا به دیابت هستند به شدت از لحاظ مصرف شکر و مواد معدنی کنترل می شود. از این رو سوال اینکه “آیا عسل برای بیماران دیابتی مجازمی باشد یا خیر” یک سوال مکرر در مورد فواید عسل است.دیابت در نارسایی و ناکارآمدی پانکراس رخ می دهد، به طوری که یا انسولین به اندازه کافی تولید نمی شود و یا به درستی تئسط بدن مورد استفاده قرار نمی گیرد. این اساسا یک اختلال متابولیسمی است که عمدتا از کربوهیدرات حاصل می شود. قندهای خوراکی و نشاسته قابل مستقر شدن نیستند و از این رو از طریق ادرار دفع می شوند.علائم دیابت شامل ادرار مکرر، تشنگی شدید و یا گرسنگی، کاهش وزن، خستگی، بی حسی و عفونت است. 2 نوع دیابت وجود دارد. در دیابت نوع 1، بدن به هیچ وجه انسولین تولید نمی کند، در حالی که افراد مبتلا به دیابت نوع 2 انسولین را به اندازه ی کافی تولید نمی کنند و یا سلول های آنها به انسولین مقاومت دارند و رو به اضافه وزن دارند؛ به دلیل سطح بالای انسولین، قادر نیستند گلوکز را به سلول های عضلانی برسانند، و در عوض گلوکز را به چربی و کلسترول تبدیل می کند. و این نه تنها باعث چاقی، بلکه نتایجی بد دیگری به همراه دارد مثلا در اغلب موارد بیماری قلبی، تضعیف گردش خون در پاها و بیماری های چشم را به دنبال دارد. در حالی که دیابت نوع 1 با تزریق انسولین درمان می شود که به گلوکزکمک می کند وارد سلول های بدن شود و باعث حفظ کنترل گلوکز خون می شود، افراد مبتلا به دیابت نوع 2 معمولا از داروهای کاهش دهنده سطح گلوکز استفاده می کنند. اکثر بیماران دیابتی جز نوع 2 هستند و معمولا درسن 40 سالگی به سر می برند.

1.همه ی شیرین کننده ها از لحاظ محتوا یکسان نیستند

شما در99 درصد مواقع جواب «خیر» را در صورتی که از پزشک بپرسید که آیا عسل برای افراد دیابتی مجاز است یا نه ،دریافت خواهید کرد. با کنترل مناسب، بسیاری از افراد مبتلا به دیابت وپری دیابت (افرادی که سطح قند خونشان بالاتر ازحالت معمولی است اما نه به اندازه ای کافی بالا که به عنوان یه فرد دیابتی در نظر گرفته شوند) هم می توانند بدون مشکل از عسل طبیعی لذت ببرند.

(Journal of Medicinal Food, September 2007, 10(3): 473-478)

قبل از اینکه عسل را به برنامه ی غذایی خود اضافه کنید،باید بدانید که چه مقدار مایعات شیرین را می توانید روزانه مصرف کنید. این در مورد هر فرد دیابتی متفاوت است و باید بداند که بدن او به غذاهای مختلف حاوی کربوهیدرات چه ری اکشنی نشان می دهد. به یاد داشته باشید موردی که باید مورد توجه باشد مقدار کل نشاسته یا کربوهیدرات ها در یک غذا است،نه میزان قند آن.عسل یک غذای کربوهیدراتی محسوب میشود،درست مثل برنج یا سیب زمینی ؛ در نظر داشته باشید که 1 قاشق غذاخوری عسل حدود 17 گرم کربوهیدرات دارد. بنابرین با توجه به کل مصرف روزانه ی کربوهیدرات ، دیابتی ها نیز می توانند درست مثل هر شیرین کننده یا کربوهیدرات دیگری روی مقدار مناسب مصرف عسل کار کنند. سطح قند خون را قبل از مصرف و دو ساعت بعد دوباره اندازه بگیرید. همچنین، هنگام خرید عسل تجاری از فروشگاه ها برای بیماران دیابتی، مطمئن شوید که کاملا عسل خالص است و با گلوکز، نشاسته، قند نوشابه ویا حتی مالت که باید در رژیم یک فرد دیابتی از آنها اجتناب شود در ترکیبات آن نیست.

 2.برخورد عسل با قند خون بسیار ملایم است

جای تعجبی ندارد که ایده خوردن عسل برای تنظیم قند خون بر خلاف روال معمول به نظر برسد. اما آیا میدانستید که مطالعات بالینی نشان داده که عسل خالص انتخاب سالمتری در رژیم غذایی دیابتی، نسبت به اشکال مختلف دیگر قند مثل شکر و یا سایر شیرین کننده های غیر مغذی مانند Splenda، ساکاراین، spartame است؟عسل به مقدار پایین تری از انسولین نسبت به شکر سفید معمولی نیاز دارد و سطح قند خون را با سرعتی که شکر بالا می برد، افزایش نمی دهد، به این معنی که شاخص گلایسیمیک یا همان شاخص گلوکز پایین تری نسبت به شکر دارد. اگرچه عسل حاوی مقادیر قابل توجهی از قند است،که عمدتا  شامل دو واحد ساده ی قندی – گلوکز و فروکتوز می باشد که با مقدار  های مختلفی به بدن جذب می شوند.

Complementary Therapies in Clinical Practice, 2013 Feb;19(1):15-9)

در واقع، دکتر Ron Fessenden  در کتاب ” The Honey Revolution ” اظهار داشته که “در مورد مقایسه ی میزان تحمل پذیری عسل و گلوکز یا ساکاروز، پاسخ قند خون بعد از مصرف عسل بسیار پایین تر پاسخ قند خون بعد از مصرف ساکاروز یا گلوکز بوده است.” در این کتاب بیشتر توضیح می دهد که چرا عسل قادر به انجام چنین نقش قابل توجه ای می باشد. نسبت یک به یک فروکتوز و گلوکز موجود در عسل، جذب گلوکز را به کبد تسهیل می کند، بنابراین از جذب مقداراضافی گلوکز به جریان خون جلوگیری می شود. عسل طبیعی تنها قندی است که دارای چنین توانایی ویژه ای است.

3.عسل دارای اثرات موتابولیکی ایمنی است

استفاده از مونوساکارید فروکتور اغلب برای رژیم افراد مبتلا به دیابت به علت کم بودن میزان قابل توجه GI توصیه می شود. اما مشکل این است که فروکتوز به روش متفاوتی از سایر قند ها جذب می شود و مانند گلوکز برای تولید انرژی استفاده نمی شود و در کبد به عنوان تری گلیسیرید ذخیره می شود. این امر بار سنگین متابولیسمی را در کبد ایجاد می کند و در نهایت می تواند منجر به مشکلات سلامتی مهم در ارتباط با چاقی و سایر آسیب های دیگر برای بیماران دیابتی شود. متأسفانه، بسیاری از بیماران دیابتی هنگام شروع برنامه رژیم غذایی بدون قند خود ، مثل”قند فروکتوز”، “کیک های تولد دیابتی”، “بستنی NutraSweet”، “آب نبات های بدون قند” و غیره،این موضوع مهم را که اغلب این محصولات مدعی بدون قند، حاوی شهد  و یا شربت ذرت و یا شیرین کننده های مصنوعی که در صورت مصرف طولانی حتی بیشتر از شکر معمولی نیز مضرتر است را فراموش می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود/ثبت نام