خواص گرده گل
اکتبر 5, 2018

گرده گل ، یک آنزیم منبع غنی پروتئین میباشد

گرده گل ، بعنوان یکی از شناخته شده ترین منابع فوق العاده غذایی ، در لیست 10 ماده غذایی برتر از لحاظ انرژی و پروتئین جای دارد. همچنین از گرده بعنوان یکی از کاملترین منابع از نظر ارزش غذایی و طیف وسیعی از مواد مورد نیاز بدن مانند آنزیم ها و آمینو اسید ها را شامل میشود.

مقدار کمی از گرده گل ، میتواند بسیار فشرده و بهترین مولتی ویتامین طبیعی تلقی شود.

این ترکیب طلایی ، توسط یکی از مهمترین مخلوقات و بهترین گرده افشان های جهان یعنی زنبور عسل تهیه میشود.

زنبور عسل ، گرده گل و گیاهان مختلف زا جمع آوری کرده و به گیاهان دیگر منتقل میکنند که این فرایند باعث بارور شدن گیاهان و در نتیجه تکمیل چرخه طبیعی و تولید میوه و دانه ها میگردد.

بدون عمل زنبور ها ، زندگی اکثر گیاهان و منابع غذایی گیاهی مقدور نخواهد بود

برای میلیونها سال ، زنبور ها و گل ها این همبستگی را گسترش داده اند بطوری که مستقیما ضامن سلامت اکو سیستم ما هستند و این ماده غذایی شگفت انگیز ماحصل این رابطه طبیعی است.

 

گرده گل دقیقا چیست؟

گرده گل در اصل بذر های بارور نر ( مذکر ) گیاهان گلدار هستند که در کنار هم یک ذره یکپارچه از این ماده را در قالب ذرات گلوله مانند تشکیل میدهند. اجزای تشکیل دهنده (گرده ها) در اصل میکروسکوپی هستند اما زنبور عسل با چسباندن آنها را به اندازه دانه های برف در میآورد.

بدن زنبورها دارای پرز است و حامل بار الکتریکی میباشند که این باعث چسبیدن گرده به آنها و در نهایت گلوله شدن ذرات میگردد. زنبورها این ذرات را بوسیله پای عقبی خود حمل و در محلی بنام کوربیکولا یا سبد گرده قرار میدهند.

گرده ها بوسیله شهد گل و آنزیم های حاضمه زنبورها ، ترکیب متراکم پر انرژی تشکیل میدهند.

این ترکیب توسط زنبورهای کارگر جمع آوری شده و توسط ملکه به زنبورهای کوچک خورانده میشود.

این ماده انرژی ، پروتئین و مواد غذایی مورد نیاز کندو را تامین میکند. هنگامی که زنبورداران گرده را برای مصرف انسانی برداشت میکنند ، تنها مقدار کمی برداشته و بقیه را برای اطمینان از سلامت زنبورها در کندو باقی میگذارند.

گرده ها از طریق یک قسمت کشویی در قسمت پایینی کندو جمع آوری میشوند.

در فصل گرما بخاطر وجود گلهای بییشتر ، گرده بیشتری جمع آوری میشود و در فصل سرما کاهش میابد

 

تاریخچه مصرف گرده

مردم باستان از حدود 15 هزار سال قبل ، عسل و گرده را از کندو های وحشی برداشت میکرده اند

در کتابهای مقدس ، کتیبه های چین و مصر از محصولات زنبور بعنوان اولیه ترین منابع غذایی و دارویی یاد شده. همچنین سرخپوستان آمریکا سابقه زیادی در استفاده از گرده دارند.

انسان از 4500 سال قبل توانست زنبور را در کندوهای مصنوعی نگهداری و محصولات آن را تولید کند

در قرن 18 اروپایی ها با ساخت کندو های متحرک به درک کاملی از کندو رسیدند.

همچنین در داخل کندو محصولاتی مانند پروپولیس ، عسل خام و ژل رویال که مستقیما از ملکه به نوزاد داده میشود ، تولید میگردد. تمام این محصولات در طول تاریخ توسط انسان مصرف شده اند.

فواید غذایی گرده گل

پروتئین و انرژی بسیار بالا

بسته به محل جمع آوری ، تا 40 درصد پروتئین

شامل هر 22 آمینو اسید و 8 تای ضروری آن

مواد غذایی و سوختی ، انواع ویتامین های معدنی مانند بی ، سی ، ئی ، روتین ، بتاکروتین ، اسید های خوراکی و لسیتین.

گرده گل منبع غنی ب کمپلکس میباشد ( بجز ب 12 اما دارای مقدار زیادی ب 9 که بنام اسید فولیک شناخته میشود که یک ماده ضروری برای زنان باردار بویژه در هفته های ابتدایی  است.)

زنبورها از این ماده (اسید فولیک) برای تقویت لارو ها و تخم های زنبورها استفاده میکنند.

ویتامین ب ها سوخت و ساز بدن را بالا برده و باعث تبدیل غذا به سوخت میشوند و برای سلامت مغز ضروریست.

مواد معدنی موجود در گرده عبارتست از کلسیوم ، ید ، آهن ، باریوم ، طلا ، مس ، منیزیم ، فسفر ، پتاسیوم ، سلنیوم ، سیلیکون ، سولفور ، سدیم و روی

روتین ، گلیکوزید  فلونوئید کورستین ، دیگر ماده مغذی موجود در گرده میباشد. این ماده در برخی میوه ها نیز وجود دارد و طعم تلخی دارد و بعنوان یک آنتی اکسیدان و ضد التهاب و حساسیت شناخته میشود.

این ماده محافظ خون و عروق بوده و به گردش خون کمک میکند.

بر اساس گزارش تحقیقات دانشگاه آپیکالچر روسیه ، گرده گل غنی ترین منبع ویتامین و کامل ترین ماده واحد غذاییست.

حتی اگر گرده گل ، هیچکدام از مواد حیاتی را نداشت ، تنها روتین موجود در ماده میتواند با مصرف روزانه یک قاشق چایخوری سلامت مویرگها را تضمین کند

با کیفیت ترین گرده ها ، دارای 15 درصد لسیتین میباشند

لسیتین ماده ای چرب است که در سلول مغزی وجود دارد و میتواند تا 30 سلولهای مغز را بازسازی کند.

این ماده بعنوان غذایی رژیمی و امولسیفایر به حضم و جذب غذا و چربی سوزی کمک میکند.

این ماده برای سلامت مغز و سلامت شناسی ضروریست.

برای شروع مصرف گرده ، از مقدار کم و دانه های اندک شروع کرده و تا یک قاشق غذاخوری در هفته ادامه دهید ، برای اطمینان از عملکرد گرده ، تا دو قاشق در هفته کافی میباشد.

گرده دارای طبع گرم غذایی میباشد و استفاده بیش از حد آن برای افرادی که به گرمی حساسیت دارند توصیه نمیشود. همچنین مصرف بیش از اندازه میتواند به اختلال حاضمه و حساسیت بیانجامد.

گرده گل منبع غنی آنزیمهایی از قبیل دیاستاز ، آمیلاز ، فسفات ها ، پکتاز، کاتالیزگرها و…

این مواد بطور واضح به گوارش و تجزیه مواد غذایی به انرژی کمک میکند و در نتیجه از وعده غذایی بهره بیشتری میبریم ، بطوری که نیازی نیست برای دریافت ارزش غذایی مورد نیاز بیش از حد غذا بخوریم.

اضافه کردن مقدار ناچیزی از گرده به رژیم غذایی ما ، میتواند ارزش غذایی دیگر خوراکیها مانند میوه و سبزیجات خام ، گوشت پخته شده ، غذاهای فرآوری و کنسرو شده را بالا ببرد.

وقتی که ما غذای پر آنزیم مصرف میکنیم ، ارزش غذایی خوراکی ما بالاتر رفته ، جذب ویتامین و انرژی بیشتر شده و گوارش بهتری خواهیم داشت. امراض و عقیم شدن رابطه مستقیمی با کمبود آنزیم ها دارد.

دکتر هاول ، محقق آنزیم های غذایی طول و کیفیت عمر را در گرو کیفیت آنزیمها میداند.

گرده گل یک ماده غذایی قلیایی با فواید بیشمار میباشد. امروزه ، مواد غذایی اسیدی مشکلات زیادی را برای سلامت انسان بوجود آورده. دلیل اصلی ان استرس و عادات غذایی اشتباه میباشد. مواد قلیایی ، اسید داخل خون را خنث کرده و پی اچ غذا را بالا برده و توازن سالم میکروفلورا گوارش را مخصئصا در روده بالا میبرد.

باروری اندامهای مختلف

گرده گل نیز یک داروی افزایش قدرک و کارایی جنسی ، غذا رسانی به اندامهای جنسی میباشد. طبق گفته دکتر مرکولا ، گرده گل برای باروری بهتر اسپرم توصیه میشود.

 

فواید گرده برای زنان باردار

“گرده گل تخم تمام گیاهان است” گابریل کوزنس

بارداری نیازمند غذای سازنده است که رشد و انرژی کافی برای شروع زندگی جدید را به جانداران بدهد ، مقدار کمی از گرده گل از نظر غذایی میتواند رژیم غذایی مارا متحول و فولیک اسید که برای زنان بادار ضروری است را بمیزان قابل توجهی بالا ببرد. فولیک اسید به رشد جنین و همچین مغز و سیستم عصبی و نخاع او را مقاوم میسازد.

ملکه زنبورها ، گرده را در حفرات کندو ، برای مصرف نوزادها قرار میدهد که مواد غذایی و پروتئین موردنیاز آنها را تامین کند. در نتیجه تحقیقاتی در دانشگاه علوم دارویی غرب چین ، گرده گل برای مادران باردار توصیه میشود و در روند طبیعی رشد جنین اختلال ایجاد نمیکند.

 

اثر گرده بر حساسیت های فصلی

گرده گل بواسطه دارا بودن روتین آنتی اکسیدان ، ضد آبریزش بینی و سردرد میباشد.

برخی دانشمندان باور دارند گرده باعث درمان قطعی حساسیت میشود و مقاومت بدن در برابر حساسیت را بالا میبرد.

بعضی انسانها در طول فصل آلرژی ، قادر به خوردن گرده نیستند . منشا گرده های مورد استفاده فاکتوری مهم میباشد. باید درنظر داشت که خوردن گرده را از ماهها قبل از شروع فصل حساسیت باید آغاز کرد.

گرده های موجود در محل همیشه بهترین منبع هستند.

در مواردی خاص ، برخی مردم مبتلا به آسم و یا حساس به گرده گل ، ممکن است واکنش شدیدی در مقابل مصرف گرده نشان دهند ، مانند حساسیت به بادام زمینی که باعث آنافیلاکتی شدید میشود. درصد بسیار کمی از مردم دچار این حساسیت هستند ولی برای افراد حساس ، بهتر است گرده گل مصرف نشود.

برخی باور دارند گرده های حساسیت زا ، از علوفه جمع آوری شده اند که شامل ذرات حساسیت زا میباشند ، برخی دیگر حساسیت زایی را مربوط به کیفیت پایین گرده و عدم نگهداری و خشک کردن صحیح میدانند.

1 دیدگاه

  1. mahdi9926 گفت:

    عالیییییی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود/ثبت نام